Przedsiębiorstwo Sani-Motel Andrzej Motel Zobacz jak czyścimy kanalizację na Youtube! Pogotowie kanalizacyjne na Google+ ? Czemu nie! Udrażniamy kanalizację również na Facebooku! Przedsiębiorstwo Sani-Motel Andrzej Motel
oferta o nas kontakt

 

Mercedes Sprinter 313
do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji

Niewielkie wymiary samochodu sprzyjają czyszczeniu kanalizacji w wąskich miejsach

Mercedes Atego 1828
do ciśnieniowego czyszczenie kanalizacji

Samochód pozwala na ciśnieniowe przepychanie kanalizacji o dużej średnicy i długich odcinkach.

Mercedes 1317
do czyszczenie wpustów
ulicznych

 Klasyczna konstrukcja do czyszczenia wpustów ulicznych, wpustów podwórzowych, wybierania piachu osadów, itp.

MAN
2 funkcyjny

Klasyczna konstrukcja MANa sprawdza się już od wielu lat

 

 

OFERTA USŁUGOWA


O czyszczeniu kanalizacji słów kilka...

System rur kanalizacyjnych nie należy do bezobsługowych. W trakcie eksploatacji często dochodzi do powstawania zatorów, które skutecznie uniemożliwiają przepływ. Przed podjęciem decyzji o wybraniu metody udrażniania dobrze jest zapoznać się z dostępnymi sposobami.

metoda hydrodynamiczna

Realizowana jest przy pomocy pojazdów specjalnych wyposażonych w agregaty ciśnieniowe. Proces czyszczenia odbywa się poprzez tłoczenie do niedrożnej rury kanalizacyjnej wody pod wysokim ciśnieniem. Woda jest tłoczona poprzez wprowadzony wąż zakończony specjalną dyszą. Ciśnienie wypływającej wody sięga 12 MPa (ok. 120 atm.) Woda, dzięki zjawisku odrzutu nadaje prędkość dyszy, która uderzając w zator przebija go a otworki w dyszy wypłukują pozostałości osadów. W zależności od średnicy oraz rodzaju kanalizacji stosuje się różne rodzaje i rozmiary dysz.

Warto zwrócić uwagę, iż w trakcie procesu czyszczenia kanalizacji wszystkie złogi są wypłukiwane w kierunku miejsca w którym został wprowadzony wąż. Wprowadzenie dyszy czyszczącej odbywa się m.in. poprzez: studnie rewizyjne, wpusty uliczne (kratki ściekowe), wpusty podwórzowe a podczas czyszczenia pionów kanalizacyjnych przez wywiewki na dachu budynku lub okienka rewizyjne w pionach. W przypadku czyszczenia deszczówek (rur opadowych od rynny do kanalizacji) udrożnienie następuje poprzez czyszczaki zamontowane na rurze. Następnie osady i złogi nieczystości uwolnione w trakcie czyszczenia są usuwane z systemu kanalizacyjnego.

Metoda ciśnieniowego czyszczenia jest nowoczesną i najskuteczniejszą metodą czyszczenia kanalizacji. Jest stosowana na całym świecie podczas usuwania awarii (występowania miejscowych zatorów i zapchań rur).

Metoda hydrodynamiczna jest również wykorzystywana podczas eksploatacyjnego czyszczenia (mającego na celu poprawę sprawności systemu ściekowo-kanalizacyjnego). Jest do dobry sposób na przygotowanie kanalizacji na deszczowe pory roku.

Metodę ciśnieniowego czyszczenia z powodzeniem można stosować przy wszystkich typach kanalizacji - ogólnospławnej, sanitarnej i deszczowej. Grawitacyjnej i tłocznej.

Hydrodynamiczne czyszczenie sprawdza się równie dobrze podczas czyszczenia poziomych fragmentów kanalizacji jak i pionowych jej części. Wodociągów zanieczyszczonych mułem jak i zarośniętych kamieniem. Pozwala to na skuteczne i bardzo wydajne wyczyszczenie wszystkich fragmentów systemów.

Z uwagi na duże zużycie wody (od 50 do 300 l/min), ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji stosuje się najczęściej do udrażniania kanalizacji zewnętrznej.

Nasze przedsiębiorstwo świadczy profesjonalne usługi ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji. Szybko, Fachowo, Solidnie!

Chcesz zobaczyć jak pracujemy? Odwiedź nas na YouTube ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji sanitarnej

 ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji - wizualizacja wypłukiwania zatoru/złogów.

AWARIA? Szkoda czasu! Dzwoń! 602-270-850


 

strona startowa oferta o nas kontakt